Jesteś tutaj

Magazyn SZOSA- marzec- kwiecień nr2/2019

Wiosenna SZOSA koncentruje się na brukach – i tych z „Piekła Północy”, i tych z Piekła Przytoku pod Zieloną Górą.

Opisujemy początki brukowanych klasyków i zastanawiamy się, czy zawodniczki wjadą kiedyś na welodrom w Roubaix. Michał Gołaś dzieli się wrażeniami z wyścigów po brukach z samego środka peletonu. Arkadiusz Wojtas opisuje pracę obsługi teamu na trasie wiosennych klasyków, która… też przypomina pełen dramatycznych zwrotów akcji wyścig.

Portretujemy dwóch legendarnych „klasykowców”, „Rika” Van Looya i Johana Museeuwa. Rozmawiamy z Barbarą Borowiecką, Vincenzo Nibalim i Matejem Mohoričem. Podpowiadamy, na kogo spośród młodych kolarzy stawiać w tym sezonie i relacjonujemy nasz pobyt na zgrupowaniu z całkiem nowym CCC Team. Radzimy, jak nie nabawić się kurczy i dbać o plecy.

Jeździliśmy po Dolinkach Krakowskich. W Zielonej Górze odwiedziliśmy ekipę Coffee Tea Trip oraz KM Sport, a „lokalsi” opowiedzieli nam o wyścigach, ustawkach, a także najciekawszych trasach szosowych i gravelowych w Lubuskiem.

Testy akcesoriów oraz rowerów: Merida Reacto i Merida Scultura w wersji YC, Cannondale Topstone Disc SE Apex 1, Canyon Endurace AL Disc 7.0, Kross Vento 3.0 Femi Line.

Cena: 20.00